• odtululerdershanesi@gmail.com

    Ülkemizin genç nüfusundan dolayı her alanda olduğu gibi eğitim alanında da rekabet artmıştır. Bundan dolayı veliler, öğrencilerinin daha iyi bir eğitim alabilmeleri için farklı alternatifleri değerlendiriyor. Bu noktada dershane, özel okul, kolej ve temel lise gibi özel eğitim kurumları veliler için bir alternatif oluşturuyor. Temel liseler son yıllarda aileler ve öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilen özel eğitim kurumları arasında yer almaktadır. Temel lise sayesinde öğrenciler devlet okullarına göre daha iyi şartlarda daha kaliteli eğitim alabilirler.

    Temel liseler, sınıf mevcutlarının az olmasına dikkat ederek eğitim verirler. Böylece öğretmenler öğrencilerine birebir olarak daha çok zaman ayırabilir. Bu sayede öğrencinin anlamadığı konular daha kolay tespit edilerek bu konuların çözümlerine yönelik özel etütler ve birebir ders gibi çalışmalar yapılabilir. Bu sayede alınan eğitim daha etkin hale getirilir.

    Ülkemizdeki eğitim ve sınav sisteminde çok sık değişiklikler meydana gelir. İyi bir eğitim alarak kaliteli bir geleceğe sahip olmak için yapılan değişikliklerin yakından takip edilmesi büyük önem taşır. Temel liselerde görev yapan eğitimciler sınav ve eğitim sisteminde yapılan değişiklikleri yakından takip ederler. Bu takip sayesinde öğretmenler derslerini yeni sisteme uygun hale getirirler.

    Eğitim süreci, uzun, zorlu ve yorucu bir süreç olduğundan öğrencilerde psikolojik dalgalanmalar yaşanabilir. Bunun yanında öğrencinin geleceğinin iyi şekilde planlanması da büyük önem taşır. Temel lise hizmetleri arasında psikolojik danışmanlık ve öğrenci koçluğu hizmetleri de bulunur. Bu hizmetler sayesinde öğrencinin psikolojik durumunun daha iyi seviyede olması sağlanır. Ayrıca öğrencinin gelecek planı da daha iyi şekilde yapılabilir. İyi bir temel lise, bu hizmetlerin tamamına ev sahipliği yapar.

    Temel lise kavramı son yıllarda eğitim sisteminde büyük bir yere sahip olmuştur. Başta İstanbul Ankara, İzmir gibi büyükşehirler olmak üzere il ve ilçe merkezlerinde çok sayıda temel lise faaliyet gösterir. Temel liseler sahip oldukları kaliteli ve uzman eğitmenler aracılığıyla hizmet verirler. Temel lise hizmetleri sayesinde öğrenciler devlet okullarında aldıklarına göre çok daha iyi bir şekilde hizmet alma imkanına kavuşurlar.