• odtululerdershanesi@gmail.com

     

    Ülkemizde genç nüfusun artışına bağlı olarak her yıl milyonlarca genç iyi bir geleceğe sahip olabilmek için lise ve üniversite sınavına giriyor. Öğrenci sayısının artmasına bağlı olarak da sınavlardaki rekabet üst düzeye çıkmış durumda. Bu yüzden aileler, çocuklarının gerek ilköğretim gerekse de lisede kaliteli bir eğitim alması için yoğun çaba gösteriyorlar. İyi bir eğitim için olmazsa olmazlar arasında az öğrencili sınıf mevcudu, kaliteli öğetmen kadrosu ve iyi fiziksel olanaklar yer alıyor. Özel okullar, devlet okullarına göre bu tarz imkanlara daha çok sahipler. Son yıllarda özel okullar hem sayı olarak hem de kalite olarak velilere oldukça çeşitlilik sağlıyor.

    Özel okullar öğrencinin en kalite eğitim alması için gereken şartları öğrencilere sunar. Özel okullarda sınıf mevcudu az dolduğundan öğrenci ile daha yakından ilgilenilir. Bu sayede öğrencinin eksik olduğu konular hem özel derslerle hem de birebir etütlerle tamamlanır. Bunun yanında özel okullarda öğrenci koçluğu ve danışmanlık hizmeti bulunur. Bu hizmetler sayesinde öğrenci eğitim süresi boyunca yaşadığı psikolojik dalgalanmalarda profesyonel bir destek alır. Öğrenci koçluğu hizmetleri ile öğrencinin yetenek ve ilgi alanlarının tespiti sağlanır. Bunun yanında öğrenci koçluğu ile öğrencinin hangi meslekte daha mutlu olacağı da tespit edilir. Özel okullar, gerek psikolojik danışmanlık gerekse de öğrenci koçluğu hizmetleri açısından öğrencilere oldukça kaliteli hizmetler sunarlar.

    Eğitim ve sınav sistemi ülkemizde çok sık değişikliklere uğrar. Bu değişikliklerin yakından takip edilmediği durumlarda öğrenciler ciddi sorunlarla karşılaşır. Özel okullar, iyi hizmet sunabilmek için tüm eğitim ve sınav değişiklikleri yakından takip eder. Bu sayede öğrenci yeni sisteme son derece hızlı adapte olur.

    Son yıllarda başta İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirler olmak üzere ülkemizin çok yerinde yeni özel okullar açılmıştır. Bu özel okullar içinden her aile bütçesine uygun okullar bularak çocuğunun eğitim almasını sağlayabilir. Bu okullar sayesinde çocukların kaliteli öğretmenler ve geliştirici ders dışı aktivitelerle eğitim alması mümkün hale gelir. Özel okullar, öğrencinin iyi bir eğitim alarak daha kaliteli bir geleceğe hazırlanmasını sağladığından dolayı günümüzde aileler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.