• odtululerdershanesi@gmail.com

   

  Günümüzde güzel bir eğitim için özel okullara çocuklarını gönderen aileler bulunuyor. Bu konuda büyük ücretler ödeyen ailelerin tek amacı, çocuklarının sağlam bir eğitim alması ve derslerinde başarılı olması oluyor. Öğrencilerin bu amacı gerçekleştirerek gelecekte istediği mesleğe sahip olması, tüm bu çabaların da karşılığını veriyor.

  Özel okullar avantajları ile hem velilerin hem de öğrencilerin içini rahatlatıyor, kaliteli rahat ve bir eğitim almasını sağlıyor. Rehberliği ve programları ile başarıyı hedefleyen ve çoğu zamanda bu hedefe ulaşan özel okulların şu avantajları bulunuyor:

  • Ebeveyn ile sürekli iletişim: Öğrencilerin gelişiminden velilerin her daim haberdar olması, öğrencinin başarısının artmasını sağlıyor. Aylık yapılan veli toplantıları ile okul- aile arası iletişimin artması sağlanıyor. Toplantılarda ayrıca öğrencilerin başarı istatistikleri veliyle özel olarak görüşülüyor ve eksiklikler tamamlanıyor.
  • Sınıf adedi: Derslerin anlaşılmasında en önemli noktalardan biri olan sınıf adedi, ders katılımını ve dersin akışını etkiliyor. Özel okullar, öğrencileri sınıflara eşit miktarda yerleştirerek, dersin akışını olumlu yönden artırıyor.
  • Etüt saatleri ve tarama testleri: Özel okullar, etüt saatlerini artırarak anlaşılmayan ve eksik kalan konuların üzerinden geçiyor. Bu sayede öğrenciler anlamadıkları konuları tekrar dinleme şansına sahip oluyor. Verilen etüt saatlerinin başarısı, tarama sınavlarında da görülüyor.
  • Öğrencinin kişisel gelişimine ve sınav sürecine yardımcı olacak programlar: Özel okullar öğrenciye yardımcı olmak üzere, alanında uzman rehberler sunuyorlar. Rehberler, öğrencinin kariyer hedeflemesine ve psikolojik sürecinde destek sağlıyor. Sınava girecek öğrencilere, öğrenci koçu veriliyor. Öğrenci koçunun verdiği verim, yüksek oluyor. Tercih rehberliği ile öğrenciye uygun tercihler, öğrenci eşliğinde yapılıyor. Ayrıca tüm sınıflara yapılan etkinlikler, öğrencinin el becerilerinin gelişmesinde katkı sağlıyor.
  • Yabancı dil eğitimi: Özel okullar, yabancı dil eğitimi için kadrosunda, yabancı dile son derecede hakim öğretmenler bulunduruyor. Özel okullarda, İngilizcenin yanında Almanca dersler de veriliyor.
  • Özel okul hizmetleri: Güvenlik, yemekhane, servis vb. birçok aktivite çoğu zaman göz ardı edilse de, öğrencinin güvenliği açısından önemli bir yer alıyor. Yemekhane hizmetleri ve ulaşımıyla ayrıca ilgilenen özel okulların bazıları, bu hizmetleri okul ücretlerine dahil ediyor. Okulun indirimlerinden yararlanmak isteyen veliler, araştırarak bu fırsatlara sahip olabiliyor.