• odtululerdershanesi@gmail.com

     

    Ailelerin en önemli amaçları arasında çocuklarının iyi bir eğitim alarak iyi bir geleceğe sahip olması ilk sıralarda gelir. Eğitim kalitesinin yüksekliğinde sınıflarda az sayıda öğrenci ile ders yapılmasının önemi büyüktür. Bununla birlikte gelişmiş bir rehberlik sistemi ile öğrenciye yaşam koçluğu yapmak ve danışmanlık sunmak öğrencinin daha iyi eğitim almasına katkı sunar. Özel okullar, bu özellikleri devlet okullarına oranla daha iyi sunabilmektedir. Bu yüzden son yıllarda aileler tarafından devlet okulları yerine özel okulları tercih ediliyor. Özel okul fiyatları, artan özel okul sayısı ve rekabet dolayısıyla son zamanlarda oldukça iyi seviyelerdedir.
    Öğrenci ile birebir ilgilenmek eğitimin kalitesini artıran önemli kriterlerin başında gelir. Bu yüzden sınıf mevcudunun az olması son derece önemlidir. Böylece öğretmen öğrencilere daha fazla zaman ayırabilir. Bu durum da konuların daha iyi anlaşılmasını sağlar. Bununla birlikte özel okullarda öğrencinin eksiklerini gidermek için kişiye özel çalışma programları da hazırlanır.
    Öğrenciler iyi bir eğitimin yanı sıra zorlu eğitim sürecinde psikolojik olarak da desteğe ihtiyaç duyarlar. Gerek sınav dönemlerinin zorluklarının üstesinden gelebilmek gerekse de öğrencinin yeteneklerini tespit ederek hangi alana ilgisi var belirleyebilmek için okulda iyi bir psikolojik danışmanlık biriminin olması son derece önemlidir. Özel okullarda bulunan psikolojik danışmanlık birimleri, öğrencilere psikolojik destek sunarak daha iyi bir eğitim almasını sağlar. Ayrıca bu birimler öğrenciye öğrenci koçluğu yaparak öğrencinin karakteri ve yeteneğine uygun meslek ve kariyer seçimi noktasında da destek sunar.
    Özel okullar sunduğu hizmetler sayesinde son yıllarda oldukça popülerleşti ve sayıları bir hayli arttı. Dolayısıyla çocuklarının iyi bir eğitim almasını isteyen ailelerin merak ettiği konulardan biri de özel okul fiyatları ne civarda konusudur. Özel okul fiyatları, okulların sahip oldukları özellikler, öğretmen kadrosu gibi çeşitli kriterlere göre değişiklik gösterir. Bu yüzden her aile özel okul fiyatları arasından kendine uygun bir okul bularak çocuğunu bu okula gönderebilir. Ayrıca özel okula giden öğrencilerin ailesine devlet teşviği verilmesinden dolayı özel okul fiyatları daha da ucuza gelmektedir.