• odtululerdershanesi@gmail.com

     

    İlköğretim ve lise düzeyinde eğitim açısından sağlam temeller atıldığında hayat boyu başarılı olmak çok daha kolay olur. İyi bir şekilde eğitim için sınıf mevcudunun az olması, öğrencinin anlamadığı konular için birebir etüt ve özel dersler yapılması son derece önemlidir Bunun yanında kaliteli bir eğitimin olmazsa olmazları arasında rehberlik ve danışmanlık hizmetleri yer alır. Bu hizmetlerin bir arada olması sayesinde öğrencinin aldığı eğitim seviyesinde ciddi bir artış söz konusu olur. Devlet liselerinde gerek fiziksel imkanlar gerek sınıf mevcutları gerekse de psikolojik danışmanlık hizmetleri istenilen seviyede değildir. Özel liseler ise gerekli şartları birarada bulundurduğundan dolayı öğrencilere çok daha kaliteli imkanlar sunar.

    Özel liseler, öğrencinin eksik olduğu noktalarda özel etüt hizmetleri ve birebir dersler yaparlar. Özel liselerde sınıf mevcutlarının az olması sayesinde öğretmen her öğrencisine daha fazla zaman ayırabilir. Ayrıca özel liselerde gelişmiş danışmanlık ve rehberlik sistemi ile öğrenci koçluğu hizmeti bulunur. Psikolojik danışmanlık hizmeti ile öğrencilerin eğitim sürecinde yaşanabilecek ruhsal bozukluklar ve dalgalanmaların önüne geçilir. Öğrenci koçluğu hizmeti ile öğrencinin ilgi alanları ve kabiliyetleri ortaya çıkarılarak gelecekte daha başarılı olacağı alan tespit edilir.

    Ülkemizde sınav ve eğitim sisteminde sık sık değişiklikler meydana gelir. Öğrencinin en iyi seviyede eğitim alabilmesi için yapılan değişikliklerin yakından takip edilmesi gerekir. Özel liseler uzman eğitimcileri sayesinde yapılan değişiklikleri yakından takip ederek öğrencinin yapılan değişikliğe hızlı ve kolay bir şekilde uyum göstermesini sağlarlar. Bu sayede öğrenci avantajlı bir eğitim almış olur.

    Temel lise, kolej ve özel liseler gibi özel eğitim kurumlarında okuyan öğrencilerin eğitim ücretlerinin bir kısmı devlet teşviği uygulaması kapsamında devlet tarafından karşılanır. Bundan dolayı ailelerin çocuklarını özel okullara göndermesi kolaylaşmıştır. Bundan dolayı başta büyükşehirler olmak üzere ülkemizin çok çeşitli yerlerinde yeni özel liseler açılmıştır. Bunun yanında özel liseler yaptıkları bursluluk sınavları neticesinde öğrencilerin başarı durumlarıyla orantılı olarak ücrette çeşitli indirim yaparlar. Gerek devlet teşviği gerekse de bursluluk sınavları neticesinde kazanılan indirimler sayesinde aileler çok daha kolay ve uygun koşullarda çocuklarının eğitim almasını sağlayabilirler.