• odtululerdershanesi@gmail.com

     

    Aileler, çocuklarının iyi bir eğitim alarak iyi bir mesleğe ve geleceğe sahip olmasını son derece önemserler. Öğrencinin iyi bir eğitim alabilmesi için az sayıda öğrencisi olan bir sınıfta öğrenciyle yakından ilgilenilmesi gereklidir. Ayrıca öğrenciye özel çalışma programları hazırlanarak öğrenciye yaşam koçluğu yapılması da öğrencinin sınav stresiyle baş edebilmesinde son derece faydalıdır. Bu özellikler genel olarak özel liseler tarafından öğrencilere sunulabilmektedir. Bu sebeple aileler son yıllarda çocukları için devlet okulları yerine özel liseleri tercih etmektedir. Özel lise fiyatları, son dönemlerde özel liseler arttığından dolayı gayet makul seviyelerdedir.

    Eğitimde en önemli noktaların başında öğrenci ile birebir ilgilenmek geldiğinden dolayı eğitim görülen sınıfın mevcudunun az olması oldukça önemlidir. Bu sayede öğretmen tüm öğrencilerine daha fazla zaman ayırabilmekte ve konuların daha iyi anlaşılmasını sağlamaktadır. Öğrenciyle yakından ve birebir ilgilenildiğinde öğrencinin öğrenci konuları daha iyi anlar ve sınavlarda daha başarılı olabilir. Ayrıca özel liselerde öğrencinin eksik konularının tamamlanması ve öğrencinin rakiplerinin önüne geçebilmesi için uygun çalışma programları da hazırlanmaktadır.

    Öğrenciler sınav dönemlerinde psikolojik açıdan desteğe ihtiyaç duyarlar. Sınav stresiyle baş edebilmek ve daha başarılı olabilmek için eğiyim görülen okulda hem psikolojik destek alabileceği hem de yaşam koçluğu desteği alabileceği bir psikolojik danışmanlık ve rehberlik biriminin olması öğrencinin bu zorlu süreçle baş edebilmesi açısından son derece önemlidir. Özel liselerde bulunan psikolojik danışmanlık birimlerinde öğrenciyle yakından ilgilenilerek sınav stresi ile başa çıkması ve daha iyi bir sınav süreci geçirmesi sağlanır. Bununla birlikte öğrenci koçluğu uygulaması ile öğrencinin yapısına uygun ve mutlu olacağı meslek seçimi konusunda yönlendirmeler yapılır.

    Özel liseler hem kaliteli hizmeti hem de son yıllarda sayılarının artmasıyla oldukça dikkat çeker hale geldiler. Dolayısıyla velilerin en merak ettiği konular arasında özel lise fiyatları geliyor. Sahip olduğu fiziki ve teknik özelliklerine ve eğitim kadrolarına göre çok çeşitli fiyatlarda özel lise bulmak mümkündür. Dolayısıyla iyi bir araştırma yapılarak özel lise fiyatları arasından her aile kendine uygun bir okul bulabilir. Bununla birlikte mevzuatta yapılan değişikliklerle özel liseye giden öğrencilerin ailesine devlet teşviği de sağlanmaktadır. Bu sayede özel lise fiyatları daha da ucuza gelerek çok daha cazip olmaktadır.