• info@odtululerokullari.com

    Odtülüler Özel Lise

    Odtülüler Okulları, Ankara’nın akademik başarısına katkıda bulunmaya ve ülkenin gelecek nesillerini yetiştirmeye devam ediyor. Yıllardır dershane olarak hizmet veren Odtülüler Okulları, özel lise olarak da faaliyet gösteriyor. Dershanelerin de liseye dönüşmesi ile birlikte Odtülüler Özel Lise de tam kapsamlı eğitim veren bir okul haline geldi. Ankara Kızılay’da bulunan Odtülüler Özel Lise binası, Ankara’nın her tarafından gelen öğrencilere kaliteli bir eğitim veriyor. Odtülüler Özel Lise; laboratuvarları, bilişim sınıfları, müzik sınıfları, etüt salonları, oyun ve etkinlik alanları ile diğer liselerden çok daha farklı. Öğrencilerinin her birine ayrıca önem veren Odtülüler Özel Lise, öğrencilerin okuldan keyif almasını sağlıyor.

    Odtülüler Özel Lise’nin en farklı özelliği ise öğrenci koçluğu sistemi. Geleceğin doğru ve kaliteli şekillenmesi için ihtiyaç duyulan eğitimli kişileri yetiştirme hedefi ile yola çıkan Odtülüler Özel Lise, öğrencileri öğrenmeye odaklanan ve çalışma pratiğine sahip bireyler haline getiriyor. Günümüz teknolojileri ve diğer dış etkenler, öğrencileri derslerden uzaklaştırabiliyor. Konsantrasyon ve motivasyon problemi yaşayan öğrencilerin imdadına ise öğrenci koçluğu sistemi yetişiyor. Öğrenci koçluk sistemi sayesinde öğrenciler ezberciliği değil, bilgiyi öğrenmeyi ve çalışma alışkanlığı kazanmayı öğreniyor. Odtülüler Özel Lise’de gerçekleştirilen okul öncesi ders çalışma kampları programları ile öğrenciler ders çalışma metotlarının altın sırlarını öğreniyor. Öğrenci koçluğu sistemi kapsamındaki ders çalışma kampları, ders çalışma alışkanlığı olmayan öğrencilere hitap ediyor. Yapılan profesyonel çalışmalarla öğrenciler günde ortalama 6 saat ders çalışabilecekleri bir ders çalışma alışkanlığı kazanıyorlar.

    Öğrenci koçluğu sistemi dahilinde verilen eğitimlerle öğrenciler okul ve dershaneden bağımsız olarak da ders çalışabilir hale geliyor. Üstelik yaz dönemlerinde ya da öğrencinin uygun olduğu gün ve saatte de bu çalışmalar yapılabiliyor. Öğrenci koçluğu sistemindeki çalışmalar sayesinde öğrenci, çalışma odası prensiplerini öğreniyor. Çalışma odası yönetimini öğrenen öğrenciler, odalarına çekildikleri zaman derslerinden kopmuyorlar. Ayrıca zaman yönetimini de öğrenerek vakit ve çalışma uyumu oluşturabiliyorlar. Tek başlarına çalışırken hangi yöntemleri izlemeleri gerektiğini bilen öğrenciler, en yüksek performansa kendi kendilerine ulaşabiliyorlar. Odtülüler Özel Lise, mükemmeliyetçi eğitim anlayışıyla sorgulayan, araştıran, çalışan ve sorumluluk sahibi bireyler   yetiştiriyor.