• odtululerdershanesi@gmail.com

     

    Ailelerin en önemli amaçlarından biri çocuklarının iyi bir şekilde eğitim alarak mutlu bir hayata sahip olmasıdır. İyi bir şekilde eğitim yapılabilmesi için ise bazı şartlar vardır. Bunların başında ise sınıf mevcudunun az sayıda öğrenciden oluşmasıdır. Bu sayede öğretmen her bir öğrencisi ile daha yakından ilgilenebilir. Ayrıca eğitim kurumlarında iyi bir psikolojik danışmanlık ve rehberlik biriminin bulunması da son derece önemlidir. Ek olarak öğrenci koçluğu hizmetleri ile öğrencilere özel programlar uygulanması ve kariyer planı yapılması da mümkün olur. Kolejler bahsedilen tüm özelliklere sahip olduğundan dolayı yıllardır ülkemizde en çok tercih edilen eğitim kurumlarının başında gelir. Bu yüzden aileler tarafından son yıllarda kolejler yoğun bir şekilde tercih edilir. Kolej fiyatları, artan kolej sayısı ve rekabeti sayesinde oldukça uygun seviyelere inmiştir.

    Eğitim süreci oldukça uzun ve zorlu bir dönemdir. Bundan dolayı öğrenciler sınav dönemlerinde kaliteli bir psikolojik desteğe ihtiyaç duyar. Kaygıların kontrol altına alınması, stresle daha iyi baş edilmesi ve üst düzey motivasyon sağlanması eğitim için son derece önemli noktaların başında gelir. Öğrencilerin başarılı bir eğitim süreci geçirebilmesi için okulda hem psikolojik destek alabileceği hem de yaşam koçluğu hizmeti alabileceği bir birimin olması büyük fayda sağlayacaktır. Kolejlerde yer alan psikolojik danışmanlık birimlerinde öğrenciyle birebir olarak ilgilenilmesi kolejlerin en önemli avantajlarındandır. Bu birimlerde yapılan çalışmalar ile öğrencinin stres ve kaygılarla başa çıkması daha kolay bir hale gelir. Öğrenci koçluğu çalışmalarında ise öğrencinin yeteneklerinin ortaya çıkması ve kendisine uygun meslek seçmesi için çeşitli faaliyetlerde bulunulur.

    Kolejler hem geçmişte hem de günümüzde eğitim sisteminin en çok tercih edilen kurumlarından olmuştur. Bu kurumlardan faydalanmak isteyen velilerin en merak ettiği konuların başında ise kolej fiyatları gelir. Kolej fiyatları günümüzde oldukça çeşitlidir. Bu yüzden iyi bir araştırma ile kolej fiyatları içinde uygun fiyatlı ve bütçeye uygun bir alternatif bulmak mümkündür. Devlet son yıllarda yaptığı teşvik uygulaması ile koleje giden öğrencilerin kolej ücretinin bir miktarını öder. Bu sayede kolej fiyatları günümüzde uygun seviyelerdedir.