• odtululerdershanesi@gmail.com

   

  Kızılay, Ankara’da ulaşımı kolay olmakla beraber eğitim alanında gerek üniversite gerek özel okul olsun çok tercih edilen eğitim merkezidir. Dershanelerin son zamanlarda temel liseye dönüşmesi nedeniyle 2018- 2019 yılında dershaneler kapatılıp, yerine temel lise, özel okul ve kolejler açılmıştır. Kızılay’da da birçok dershane kapatılıp, yerine özel okullar açılmıştır. Kızılay’da başarılı devlet okulları bulunmasına karşın, özel okullardaki kadar müfredatın kolay ilerlemesini takip edememektedir. Kızılay özel okulları arasında temel okullardan artı olarak, öğrencilerin yeteneklerine göre uygulamalar yapan okullar bulunmaktadır.

  Öğrencilerin özel okullarda Kızılay’ı tercih etme nedenlerinin çoğu, merkezin aktif olmasıdır. Gece gündüz işlek olan sokakları ve öğrenciye çalışma ortamı sunan kafeleri vardır. Kalabalık bir semt olmadığı için eğitim alanında kaliteli belli özel okullar vardır. Özel okullar öğrencilere hem okul dersleri hem de yılsonu sınavlarında başarı elde etmek için, verimli olarak çalışırlar. Zaman içinde değişen müfredatı kavrayıp, öğrencilere müfredata uygun sınav ve denemeler yapar.

  Kızılay özel okulları öğrenci geneline göre değil,  öğrencinin hepsiyle ferden ilgilenir. Rehberlik servisi öğrenci koçluğu ile uzmanlar, öğrenciyi sınav bunalımından ve kaygılarından uzaklaşmasına yardımcı olurlar. Tam gün süren özel okullarda, öğle yemeği sunulur. Öğle yemeği, uzmanlar tarafından öğrencilerin gelişimi ve sağlığına uygun bir şekilde belirlenir.

  Çankaya’ya bağlı Kızılay’da her bütçeye uygun özel okul seçenekleri mevcuttur. Günümüzde eğitim sistemi, öğrencinin sınav üzerindeki başarılarına göre etkileşim göstermektedir. Öğrencinin konuyu ve sınav sistemini daha iyi kavraması, sınavlara ve çıkmış sorulara adapte olabilmesi, sınav üzerindeki baskıyı azaltabilmesi, okul derslerinde başarılı olması ve derslerde her an ilerleme gösterebilmesi sınavda kendisine yardımcı olacaktır. Özel okullar, alanında uzman öğretmenleri ile öğrencinin derslerde ilerlemesine çok büyük katkı sağlar. Anlaşılmayan konular üzerinde durulur ve konuyla ilgili bolca soru çözdürülür. Sınıflarda ders işlemek için son model teknolojik materyaller bulunur.

  Öğretmenler öğrencilerin gelişimi ve katılımıyla alakalı velilerle irtibat halindedir. Öğrencilerin derslerdeki başarısı sınavlara yansır. Sınavlardaki başarısı ise, hayatını etkiler. Öğrencilerin eğitim hayatı ve geleceği açısından, Kızılay özel okulları önemli bir tercih olacaktır.