• odtululerdershanesi@gmail.com

     

    Günümüzde meslek sahibi olabilmenin temel şartlarının başında üniversitede iyi bir eğitim alabilmek geliyor. İyi bir üniversite eğitimi için ise lise sürecinin iyi şekilde değerlendirilmesi gelir. Günümüzde öğrenci sayısının artışı neticesinde eğitim alanında yoğun bir rekabet meydana gelmiştir. Çocuklarının bu rekabette geri planda kalmasını istemeyen veliler farklı arayışlara girmişlerdir. Veliler çocukları iyi bir lise eğitimi alsınlar diye özel liseler, özel okullar, temel liseler, kolejler, dershaneler gibi çeşitli alternatiflere yönelirler. Bu alternatifler arasında özel liseler oldukça önemli bir yer tutar. Sahip oldukları kaliteli imkanlarla hizmet veren özel liseler başta büyükşehirler olmak üzere ülkemizin dört bir yanında hizmet verirler. Ankara, Kızılay özel liseler ile birçok büyükşehire göre kaliteli alternatifleri bünyesinde barındırır.

    Özel liselerde verilen eğitimde sınıf mevcutları oldukça düşük sayılarda tutulur. Bu sayede öğrenci ders esnasında konuyu çok daha iyi şekilde öğrenir. Özel liselerde bu sayede okul eğitiminin yanında üniversite sınavlarına yönelik çalışmalar gerçekleştirebilmek için vakit bulmak da kolay olur. Ayrıca özel liselerde gelişmiş bir psikolojik danışmanlık ve rehberlik birimi bulunur. Bu birimler sayesinde öğrencilerin psikolojik olarak zorlayıcı ve aynı zamanda ergenlik dönemine denk gelen lise eğitimi sırasında karşılaşabilecekleri sorunlarla ilgilenilir. Ayrıca meslek seçimi, yetenekli olunan alanların belirlenmesi gibi konularla da ilgilenen psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisleri eğitim sürecinin olmazsa olmazlarındandır.

    Özel liseler öğrencilere gelişmiş fiziksel ortamlarda hizmet verirler. Ayrıca özel liselerde birçok öğrenci kulübü bulunur. Tüm bu imkanlar sayesinde özel liseler öğrenciye kişisel olarak kendini geliştirme imkanı sunar. Böylece özel liseler öğrencinin eğitim alanındaki her ihtiyacına karşılık verirler. Kızılay özel liseler arasında tüm bu imkanlarını sağlayan çok sayıda özel lise verdir.

    Veliler için özel lise hizmetinin uygun fiyatlara verilmesi oldukça önemlidir. Bu sayede veliler çocuklarına iyi hizmeti en uygun fiyatlara aldırarak vicdanen de rahat ederler. Kızılay özel liseler arasında iyi bir araştırma yapılması durumunda tüm ailelerin bütçesine göre özel lise alternatifi bulmak mümkün olacaktır. Bundan dolayı yıllardır özel lise arayanların uğrak noktalarının başında Kızılay gelir.