• odtululerdershanesi@gmail.com

     

    Kolejler, öğrencilerin sınav hayatında önemli bir yere sahip olmaktadır. Detaylı ve öğrencinin öğrenme tekniğine uygun anlatımlarıyla özel okullar öğrenciye umut kapısı olmuştur. Ankara, eğitim alanında liderliğe sahip bir ildir. Kızılay, Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı olup, eğitim alanında çokça tercih edilen bir yerdir.

    Eğitim, insanın gelişimi açısından önemli bir yer kaplar. Gerek sınavlar gerek müfredatın değişikliği nedenleriyle çoğu öğrencinin temeli sağlam olamayabilir. Öğrencilerin ders açıklığını kapamada kolejlerin rolü büyük olur. Veliler için kolej seçiminde en önemli noktalardan biri kolej fiyatlarıdır. Bu yazımızda kolej fiyatlarını sizler için derledik.

    Kaliteli okul bir anlamda, geleceğe sağlam yatırım yapmak demektir. Özel okulun avantajlarından bir tanesi deneme sınavlarıdır. Yapılan aylık deneme sınavları ile eksik tespiti yapılır ve öğretmenler eksik konuların tamamlanmasında öğrenciye yardımcı olur. Tarama ve deneme sınavları sayesinde öğrenciler, dönem sonuna ilişkin benzer soruları çözer. Öğrencilerin başarısı ilerleme belgeleriyle öğrencilere sunulur. Bu sayede öğrenciler, gelişimini bizzat kendileri takip edebilir. Özel okullar verdikleri etüt saatleri ile konu tekrarı ve ek ders saati yaparlar. Bu da öğrencilerin başarısında önemli bir rol oynar. Özel okullarda bulunan rehberlik servislerinde, öğrenciye uygun ders programları uzmanlar tarafından öğrenciyle beraber hazırlanır. Özel okulların hemen hemen hepsinde öğrenci koçu bulunur. Öğrenci koçu sınava girecek öğrencilerde önemli bir noktaya sahiptir. Öğrenci koçu, öğrencinin yeteneklerine uygun mesleği tercih etmesine yardımcı olur.

    Kızılay kolej fiyatları, bulunduğu konum ve koleje göre değişmektedir. Kızılay’ın bazı kurumlarında kolej fiyatları belirlenirken gezi ve faaliyet ücretleri, servis ve yemek hizmetleri gibi öğrencilerin ihtiyacı olan tüm hizmetler hesaplanarak ücret çıkarılır. Bir bakıma aileye ek bir masraf çıkarılmak istenmez. Bazı kolejlerde ise, bu hizmetler için ayrı bir ücret talep edilir. Kızılay kolej fiyatları arasında birbirine yakın fiyatlı kolejler olmasına karşın, her bütçeye uygun olan kolejler de vardır.  Kızılay özel okullarından birini tercih etmeden önce, kolejlerin fiyatlarını incelemeniz bütçeniz açısından yararlı olacaktır.