• info@odtululerokullari.com

  ETKİNLİKLER

  Odtülüler Okulları  Kızılay kampüsü tüm öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda dizayn edilmiştir. VİP eğitim anlayışı ile yola çıkan kurumumuzda Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere 4 farklı birim bulunmaktadır.
  Anaokullarında çeşitli aktiviteler ve oyunlar günlük ders programları dahilinde verilmektedir. Günlük uyku saatleri de dahil olmak üzere bütün fiziksel gelişimi sağlayan uygulamalar eksiksiz olarak yapılmaktadır. Anasınıfından itibaren miniklerimize ileri seviyede yabancı dil eğitimi verilmeye başlanmaktadır.

   

   

  YABANCI DİL

  Anasınıfıdan başlayıp lise son sınıfa kadar bütün öğrencilerimize yabancı dili ileri seviyede öğretmeye gayret gösteriyoruz. Okulumuzdaki duvarların yarısında ingilizce, almanca ve fransızca grafitiler, görseller ve afişler bulunmaktadır. Her öğrencimiz yalnızca bir yabancı dil eğitimi değil dilerse etüt programlarına katılarak bütün yabancı dilleri öğrenebilmektedir.

   

   

   

  LABORATUVAR

  Odtülüler Okulları olarak fen bilimleri başta olmak üzere fizik, kimya, biyoloji dallarının çoğunu laboratuvar ortamında uygulamalı olarak işliyoruz. Farklı deneyler ile öğrencilerimizin bilim alanında ne kadar başarılı olmaları gerektiğini, özellikle tıp okumak isteyen öğrencilerimizin ileriye dönük kendilerini yavaş yavaş mesleki eğilime yönelmelerini sağlıyoruz. Son teknolojiye sahip laboratuvarlarımız ekipman konusunda diğer okullara ileri seviyede üstünlük sağlamış ve bilim öğrencileri yetiştirmeye başlamıştır.

   

   

   

  BİLİŞİM

  Gelişen teknoloji ile beraber artık insan gücünün yerini yapay zeka ve bilgi teknolojilerine bırakmaktadır. Bizde öğrencilerimize günlük teknolojide ne varsa öğretmeye gayret gösteriyoruz. Bilgisayarın sıfırdan başlayıp tüm parça işlevleri, internette gerekli bütün yazılımlar ve ekipmanlar, robotik yazılımlar, kodlama, görsel tasarım, web tasarım, html, css, php, veri tabanları dersleri ile öğrenciler kendilerini geliştirmektedir. Bilişim dersleri kurumumuzda Bilişim laboratuvarında deneyimli hocalar tarafından verilmektedir.

   

   


  MÜZİK VE ENSTRÜMAN ATÖLYESİ

  Miniklerimizin her türlü yeteneklerini ortaya çıkarmak için atölyemizde hemen hemen her çalgı ve enstrüman bulunmaktadır. Konservatuar mezunu bütün hocalarımız kendi yeteneklerini öğrencilerine aktarmaktan mutluluk duymaktadır. Böylelikle öğrencilerimiz bedensel ve zihinsel anlamda da kendilerini geliştirerek ders dışında da farklı aktiviteler yapmış olmaktadır.

   

   

   


  KAFETERYA

  Kampüsümüzde bulunan kafeteryada öğrencilerimiz için zararlı olabilecek hiçbir yiyecek ve içecek satılmamaktadır. Organik ürünlerin ağırlıklı olarak kullanılmakta olduğu kafede günün her saati taze çay demlenmektedir. Kafeteryamız her yaş gruplarına hitap edilecek şekilde dizayn edilip, gelişimlerini olumsuz olarak etkileyecek hiçbir yiyecek içecek satılmamaktadır.

   

  SOSYAL AKTİVİTELER

   

  Odtülüler Okulları bütün öğrencilerine sağlamış olduğu sosyal aktiviteler ile hem velilerden hemde öğrencilerinden tam not almayı başarmıştır. Bu sosyal aktiviteler arasında Yüzme havuzu, piknik, dans okulu, halı saha maçları, sosyal geziler, yurt dışı eğitimleri, gösteri ve sinema gösterimleri, okçuluk, buz pisti gibi aktiviteleri düzenleyerek öğrencilerin sınav ve ders maratonundan bir nebze de olsa uzaklaştırarak beyin yorgunluğunu atmaya, boş vakit değerlendirmelerinde yardımcı olmayı hedeflemektedir.