• odtululerdershanesi@gmail.com

     

    Görüşme Saatleri

    Odtülüler Eğitim Kurumları’nda, eğitim sistemi ve uygulanacak olan program belirlenirken mutlak başarı anlayışı ile hareket edilir. Bu nedenle öğrencinin başarı grafiğini olumlu ve olumsuz yönde etkileyecek her durum rehberlik servisi ve danışmanlar tarafından özenle analiz edilir. Bu noktada kurumumuz tarafından veliler ile yapılacak olan işbirliğine son derece önem verilir. Okul saatlerinde ders çalışmaya elverişli olan ortamın, ev ortamında da sürdürülebilmesi için veliler ile işbirliğine gidilir. Ayrıca öğrenci psikolojisinin anlaşılması, sınav kaygısının yenilebilmesi için ne yapılması gerektiği ve velilerin öğrencilere nasıl bir yaklaşımda bulunmasının doğru olacağının saptanması da kurumumuz için son derece önemlidir.

    Kurumumuzda veli görüşme saatlerine oldukça önem verilir. Bu nedenle belirli zamanlarda akademik kadromuzun, öğrenci koçlarımızın ve rehberlik servisimizin veliler ile görüşmesi sağlanır. Böylece her bir öğrencinin velisi ile karşılıklı fikir alışverişi yapılarak yaşanılacak herhangi bir olumsuz duruma karşı önlem alınır. Ayrıca öğrencinin genel ders ve psikolojik durumu da veli ile paylaşılır. Böylece velinin öğrenciye nasıl yaklaşması gerektiği uzman rehberlik servisimiz tarafından belirlenmiş olur. Yapılan görüşmelerin bireysel olması da öğrenci gizliliği ve görüşmenin amaca yönelik olması açısından son derece önemlidir. Birebir Takip Sistemi ile desteklenen veli portalı sayesinde ise öğrenciye ait tüm dokümanlara erişim imkânı sağlanır. Böylece dijital ortamda da veliye öğrenci hakkındaki istatistiksel bilgilere ve genel başarı durumuna erişebilme imkânı verilir.

    Odtülüler Eğitim Kurumları’nda veliler, başarıya giden yolda önemli bir etken olarak görülür. Öğrencinin ailesinden alacağı destek, özgüveninin artmasına yardımcı olur. Bu nedenle kurumumuzda düzenli olarak veli bilgilendirme seminerleri düzenlenir. Bu seminerlerde velilere okul etkinlikleri, öğrencilerin genel durumları, sınav müfredatı gibi önemli konularda bilgi verilir. Ayrıca bu seminerler kapsamında evdeki ders çalışma ortamının nasıl olması gerektiği ve öğrencinin başarı grafiğinin yükseltilebilmesi için neler yapılabileceği de velilere özenle anlatılır. Böylece öğrenci koçluğu tarafından yapılan bireysel çalışmaların aile ortamında da desteklenmesi sağlanır. Velilere aktarılan doğru ders çalışma ortamı hakkındaki bilgiler sayesinde ise, öğrencilere okul ortamında sunulan ideal ortamın evde de sunulabilmesi garanti altına alınır.