• odtululerdershanesi@gmail.com

     

    Genç nüfusun günden güne artmasıyla beraber, girilen merkezi sınavlar da çoğalıyor. Öğrenciler her geçen yıl merkezi sınav stresiyle başa çıkmak zorunda kalıyor. Soru tiplerinin ve eğitim sistemlerinin değişmesiyle, eğitim programlarıda her geçen yıl değişiyor. Öğrenciler bunun için alanında uzman öğretmenler ve profesyonel eğitim veren okullarda öğrenme ihtiyacı duyuyor. Velilerin çoğu çocuklarını sınav kaygısından kurtarmak için, özel okullara başvurmaktadır. Her geçen gün özel okulların öğrenci sayısı artıyor.
    Eryaman koleji uzman eğitim kadrosu, psikolojik danışma ve rehberlik kadrosuyla öğrencileri sınava hazırlıyor. Sınavlarda öğrencinin en büyük ihtiyaçlarından biri olan İngilizce eğitimi, anadili İngilizce olan eğitmenler tarafından veriliyor. Cambridge üniversitesine bağlı, Cambridge English Language Assessment ile beraber çalışıyor. Bu çalışmalar ile öğrenciye İngilizce ders kitapları, ekstra kaynak materyaller ve seminerler sunuluyor. Öğrencinin evinden internet üzerinden İngilizce etkilere ulaşabileceği programlar veriliyor. Programlarda ders içeriklerinin yanında eğitici oyunlarda mevcut bulunuyor.
    Eryaman kolejinde öğrencilerin öğrenme yöntemine göre hareket ediliyor. Sırf kitap üzerinden ders yapmak, öğrenciyi sıkabileceği için ders aralarında eğitici ve eğlendirici aktiviteler yapan İngilizce kulüpleri bulunuyor. Öğrencinin hangi dersten destek alması gerektiğini anlayabilmek için, tarama sınavları ve Kazanım Değerlendirme Sınavları yapılıyor. Kazanım Değerlendirme Sınavları tüm sınıflardaki öğrenciler için 6 temel dersi kapsayan sınav olup, bu sınavlar ayda bir öğrenciye yapılıyor. Tarama sınavları ise, her hafta yapılıyor. Sınavlarda çıkan eksiklikler etüt saatlerinde tekrardan işleniyor ve öğrencinin yararı için eksik konuyla alakalı benzer sorular çözülüyor.
    Eryaman özel okullarında, öğrenciye robotik kodlama eğitimi ve sertifikaları veriliyor. Robotik kodlama öğrencinin yaratıcılığını arttırıp, problemleri analitik düşünmesinde büyük yararı oluyor. Özel okullarda ayrıca masa tenisi, görsel tasarım, gitar, drama, TEMA, ECO gibi kulüpler bulunuyor. Okulun rehberlik servisinde öğrencinin gelişimine göre, uzmanlar tarafından hazırlanan testler ve problem karşısında önleyici rehberlik eğitimi veriliyor. Bu hizmetler arasında 8. Sınıflara yönelik sınav danışmanlığı vardır. Sınav danışmanı sınav süresine kadar, öğrenciye gereken desteği sağlar. Sınav sonrasında ise tercih rehberliği yaparlar. Eryaman özel okulları öğrencinin derslerinin yanında temel ihtiyaçlarına da büyük önem verirler.