• info@odtululerokullari.com

  ANAOKULLARI

  Odtülüler Okulları yılların verdiği tecrübe ve eğitim birikimine dayanarak öğrencilerin anaokulundan başlayarak lise son sınıfa kadar ki olan eğitim-öğretim hayatında yollarına ışık tutmayı felsefe edinmiştir. Kampüsümüzde bulunan 10 kişilik sınıflarda anaokulu öğrencilerine eğitim vermektedir. Sınıflarımız tam donanımlı olarak dizayn edilerek, oyun parkları, yemek yeme alanı, laboratuvarlar, uyku alanları olarak miniklerimizin bütün ihtiyaçları göz önünde bulundurarak dizayn edilmiştir. Anaokulu öğretmenlerimizin tamamı alanlarında uzman, çocuk gelişimi ve psikolojik eğitimlerini tamamlamış eğitmenlerdir. Minik yavrularımız sabah okula koşa koşa gelmesi için bütün imkanlarımızı seferber ederek aile ortamı sıcaklığında yeni arkadaşları ile vakit geçirirken, sizede gönül rahatlığı ile yavrunuzu bırakacak kalitelim eğitim yuvası aramaktan vazgeçeceksiniz.

   

   

  İLKOKUL

  Odtülüler Okulları Ankara’nın kurulduğu günden bu yana eğitim kalitesiyle adından söz ettiren seçkin kurumlardan biri olmaya devam ediyor. anaokulu – ilkokul – ortaokul – lise eğitimleri ile öğrencilerin gelecek temellerini atmaktadır. Eğitim müfredatının 4+4+4 olması ile beraber eğitim hayatlarının 4 yıllık bölümü ilkokul olarak adlandırılmıştır. Kolejimizde 4 yıllık eğitim alan öğrencilerimiz türkçe, matematik, sosyal bilgiler, yabancı dil ağırlıklı eğitimler alarak ortaokula hazırlanmaktadır. Uzman rehberlerlik yönetimi anlayışını benimseyen kurumumuz öğrencilerin her türlü psikolojik eksiklerini de tamamlamaktadır.

   

   

   

   

  ORTAOKUL

  5.Sınıftan itibaren ortaokula yükselen öğrencilerimiz eğitim koçu olarak atanan rehber öğretmenler eşliğinde eğitimlerini sürdürmeye devam ederek, lise sınavlarına da tam gaz hazırlanmaktadır. Odtülüler Okulları Ankara da öğrencilerine her türlü desteği sağlamaktadır. Kurumumuz maksimum 20 kişilik sınıflarda kaliteli ve eksiksiz eğitim almaları amaç edinmiştir. Özel etüt programları ile eksik görülen derslerde daha başarılı olmaları sağlanmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı saygın, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı olan kurumumuz hiçbir vakfın veya kurumun hizmetine asla ve katiyen girmemiştir. Eğitim felsefesi ne gerektiriyor ise öğrencilerine onu aktarmıştır. Milli Eğitim Bakanlığının belirlemiş olduğu ortaokul müfredatında verilen bütün dersler öğrencilerimize eksiksiz ve tam olarak okutulmaktadır. Okulumuzda Fizik, Kimya, Biyoloji dersleri Laboratuvar ortamında verilmektedir.

   

   

  LİSE

  Odtülüler Okulları Anadolu liseleri ve Temel Liseler olarak öğrencilerine hizmet vermektedir. Dershanelerin kapanması ile beraber büyük çapta olan kurumlar 4 yıllık temel lise deneyimi yaşamaktadırlar. Fakat bu temel liselerin kalıcı olacağı anlamıda değildir. Kolej olarak eğitim hayatlarına devam etmek zorunlar. Kurumumuz hem Anadolu liseleri hemde Temel Lise olarak MEB müfredatıyla, özel ders alır gibi öğrencilerine eğitim aşılamaktadır. Rehber öğretmenler eşliğinde ve uygulamış olduğu koçluk konsepti ile başarılarına başarı katan öğrencilerimizi üniversite yaşamına sağlam adımlar ile gönderiyoruz. Kızılayda bulunan kampüsümüzde özel güvenlik, yemekhane, Laboratuvarlar, etüt odaları, dinlenme alanları ve kafeterya mevcuttur. Öğretmenlerimizin çoğu formasyonlarını başarılar ile tamamlamış kendi birikimlerini gelecek nesillere aktarmayı hedef edinmiş kişilerdir.
  Uyguladığımız eğitim sisteminde koçluk konsepti, hafıza teknikleri ve farklı materyaller ile öğrencinin ileride oluşabilecek her türlü olumsuzluklara karşı direnci artırılmaktadır.