• odtululerdershanesi@gmail.com

   

  Her çocuk yeteneği ve kendine has özellikleri ile değerlidir. Okullar, çocukların yetenek ve becerilerine destek olmak ve bu becerileri bir adım öteye taşımak için kurulan merkezlerdir. Özellikle erken yaşlar bu becerilerin gelişmesinde önemli bir etkiye sahiptir. Çankaya koleji, ilkokul ve anaokulu öğrencilerine hizmet vermekle birlikte öğrencilerin sosyal aktivitelerine de önem vermektedir. Anaokulunda belirlenen amaç çocukta fiziksel, duygusal ve bilişsel gelişimini arttırmaktadır.

  Bedensel, görsel ve işitsel eğitimin yanında okumaya hazırlık eğitimleri ve yabancı dil eğitimleri verilir. Çankaya koleji ilkokulunda öğrenme merkezli projeler ve dersler yapılmaktadır. İlkokuldaki hedef öğrencinin evrensel bakış açısına sahip bir birey olarak yetişmesini sağlar. Yabancı dilin gelişmesi için yarışmalar, sunum ve projeler yapılır. Yabancı dil derslerine anadili İngilizce olan öğretmenler girer. Branş öğretmenleri tarafından çocuklara bilgisayar, satranç, drama, müzik, dans dersleri ve yoğun İngilizce dersleri verilmektedir. Bunların yanında sanatsal aktiviteler olarak seramik, ebru gibi dersler de verilir.

  1. Sınıf ve diğer sınıflara değerlendirme sınavı yapılır. Dersin işleyişi bakımından sınıf mevcudu çok önemli bir faktördür. Veli ve okulun birlik içinde olması ders verimliliğini de artırır. Kalabalık sınıf, dersin akışını zorlaştırmaktadır. Çankaya koleji, sınıfları 18 kişilik olarak ayarlamıştır. Okulda veli -öğretmen iletişimi güçlüdür. Haftanın bir saati veliler randevu alarak, öğretmenlerle görüşür. Çocukların gelişim değerlerini veliyle beraber gözlemlemek ve benlik duygularının gelişimi için veli görüşmeleri faydalı olmaktadır.

  Çankaya koleji tam gün olup öğle yemeği, sabah beslenmesi ve ikindi kahvaltısı programlara dahildir. Yemekler, diyetisyen kontrolünde hazırlanmaktadır. Çankaya koleji çocukların yeni nesillere çağdaş, kültürlü ve aktif yetiştirilmesi hedefindedir. Bunun için okul aile birliğinden destek alır. Okul aile birliğinin amacı; okul ve aile arasındaki ilişkiyi sağlam tutmak, görevine sadık tüm öğretmen ve personellere destek olmak, öğrencilerin okula uyum sağlaması için gerekli çalışmaları yapmaktadır.

  Kolejde öğrenci gelişimi ve okula uyumunun yanında, güvenliği de çok önemlidir. Kolej güvenlik görevlileri ve 24 saat çalışan kameralarla korunmaktadır. Ayrıca öğrencinin güvenliği için, öğrenciyi okuldan aileye teslim eden servis hizmetleri bulunmaktadır.