• odtululerdershanesi@gmail.com


    Birebir Öğrenci Takip

    Odtülüler Eğitim Kurumları’nda profesyonel düzeyde, alanında uzman kişiler tarafından etkin bir şekilde eğitim veriliyor. Öğrencilerin başarı düzeylerinin artırılması için farklı ders çalışma teknikleri uygulanıyor. Ancak öğrencinin başarılı olabilmesi için etkin bir eğitimin verilmesi tek başına yeterli olmayabiliyor. Bu yüzden öğrencinin durumunun sürekli olarak takip edilmesi gerekiyor. Odtülüler Eğitim Kurumları’nda öğrencinin etkin şekilde kontrol edilip, başarı düzeyinin artırılabilmesi için Birebir takip sistemi adında bir teknik kullanılıyor. Birebir takip sistemi, öğrencinin gelişimini izlemek ve buna göre uygun reçeteyi hazırlamak adına yapılan bir uygulama olarak fark yaratıyor. Bu teknik sayesinde öğrenciler, eksik kaldıkları dersleri ve o derslere ilişkin konuları detaylı bir şekilde görebiliyor. Böylece başarı durumunda iyileşme ve ders çalışma sürecinin etkin bir şekilde yönetilebilmesi sağlanıyor.

    Birebir takip sistemi sayesinde öğrenciler, istedikleri anda sistemde kayıtlı olan verilere erişebiliyor. Tüm veriler istatistiksel bilgilere ve grafiklere dökülerek somut bir sonuç oluşturuluyor. Ayrıca öğrencinin çözdüğü testlerdeki soru dağılımları ve doğru yanlış sayısı da bu sisteme aktarılıyor. Böylece sınavlarda öğrencinin hangi noktalarda yanlış yaptığı da üretilen istatistiksel verilere yansıtılıyor. Böylece öğrenciye, konu bazlı eksiklikleri gösterilerek ders çalışma saatlerindeki dağılımını ayarlayabilme imkânı doğuyor. Birebir öğrenci takip sistemi velilerin de öğrencinin durumu hakkında bilgi edinebilmesi amaçlanıyor. Böylece hem öğrencinin hem de velinin farkındalık seviyesinin artırılması amaçlanıyor. Bu sayede öğrencinin okul zamanları dışındaki çalışma düzeninde de iyileşme sağlanması amaçlanıyor.
    Odtülüler Eğitim Kurumları, teknoloji ile eğitim verilerini birleştirerek öğrencilere yeni nesil bir takip yöntemi sunuyor. Birebir takip sistemi öğrenciler için uygun olan çalışma saatlerinin ve ders dağılımının belirlenmesinde de önemli bir rol oynuyor. Sistem sayesinde öğrencilerin eksiklik yaşadıkları derslere yönlendirilmesi amaçlanıyor. Böylece eksikliklerin giderilmesi konusunda avantaj sağlanıyor. Birebir takip sisteminin zaman noktasında da birçok avantaj sağlıyor. Öğrenciler ve veliler hızlı bir şekilde istatiksel verilere erişebiliyor. Güncelliğini kaybetmeyen sistem yapısı sayesinde, öğrenciye ait bilgiler 24-48 saat içerisinde güncellenebiliyor. Bu sayede son eklenen sınav ve test sonuçları güncel şekilde istatistiklere yansıtılıyor.