• odtululerdershanesi@gmail.com

     

    Özel okullar uzun yıllardır ülkemizde hizmet veren özel eğitim kurumlarındandır. Bundan dolayı eğitimde büyük bir tecrübeye sahiptirler. Bu sayede öğrenciye çok daha kaliteli bir hizmet sunarlar. İyi bir eğitim sayesinde iyi bir gelecek mümkün olduğundan dolayı günümüzde özel okullar sıklıkla tercih edilir. Bunun en önemli nedenleri arasında devlet okullarında kalabalık sınıflar olması gelir. Özel okullarda dersler az öğrenci ile işlendiğinden dolayı öğrencinin dersi anlaması ve dersi derste öğrenmesi kolaylaşır. Özel okullar başta nüfusun kalabalık olduğu şehirler olmak üzere Türkiye’nin her tarafında faaliyet gösterir. Yıllardır çok sayıda veli ve öğrencinin tercihinden dolayı Ankara Batıkent özel okullar için bir merkez konumuna gelmiştir.

    İyi bir eğitim için sınıf mevcudunun az olması önemli bir kriter olmakla beraber tek kriter değildir. Az sınıf mevcudu olan sınıfların haricinde okullarda psikolojik danışmanlık ve rehberlik birimleri ve öğrenci koçluğu hizmetleri olması da son derece önemlidir. Devlet okullarında mevcut yüksek olduğundan dolayı psikolojik danışmanlık ve rehberlik birimlerinde öğrenci ile ilgilenilecek yeteri kadar zaman bulunmaz. Özel okullarda ise öğrenci sayısının az olması kadar etkin ve gelişmiş bir psikolojik danışmanlık servisi sayesinde hizmet verilir. Psikolojik danışmanlar öğrencilerin ruhsal durumlarıyla ilgilenerek eğitim süresinde meydana gelebilecek her türlü ruhsal sorunun önüne geçer. Özel okullarda gelişmiş bir öğrenci koçluğu hizmeti bulunur. Bu hizmet sayesinde öğrencinin ilgi alanlarının ve kapasitelerinin belirlenmesi amacıyla çeşitli faaliyetler yapılır. Ankara Batıkent bu konuda çok şanslı bir yerdir. Batıkent özel okullar sayesinde veliler istedikleri şartlarda özel okul bulabilirler.

    Özel okul fiyatlarını etkileyen birçok durum vardır. Veliler için ise en iyi özel okul hizmetini en uygun fiyata alabilmek önemlidir. Uygun fiyatlı özel okul bulabilmek için ilk yapılması gereken iyi bir araştırmadır. Bunun yanında ülkemizde devlet tarafından uygulanan teşvik uygulaması ile çocuklarını özel okula ailelere okul ücretinin bir kısmı devlet tarafından ödenir. Ayrıca özel okullar bursluluk sınavları düzenleyerek öğrencilere başarıları oranında burs verirler. Bu nedenle, Ankara Batıkent özel okullar, aileler tarafından rahatlıkla tercih edilebilir.