• odtululerdershanesi@gmail.com

     

    İyi bir eğitim almak iyi bir geleceğe kavuşmak için oldukça önemlidir. Düşük sınıf mevcudu sayesinde öğrenciler ile daha yakından ilgilenilmesi, öğrencinin eksik konularının tamamlanması için birebir çalışmalar, psikolojik danışmanlık ve öğrenci koçluğu hizmeti ile öğrencilerin sınava hazırlanırken kariyer planın yapılması gibi konularda iyi bir eğitim için olmazsa olmazlar arasında yer alır. Tüm bu şartlar oluşursa öğrenci iyi bir eğitim alır ve iyi bir geleceğe yelken açabilir. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmit gibi göç alan büyükşehirlerdeki devlet okullarında sınıf mevcutları yüksek ve fiziksel imkanlar istenilen seviyede değildir.  Bu yüzden iyi bir eğitim almak çok zordur. Batıkent özel okullar sayısı ve kalitesi açısından oldukça önemli bir merkezdir.

    Özel okullar sahip oldukları imkanlar sayesinde devlet okullarına nazaran daha kaliteli imkanlara sahiptirler. Özel okullar öğrenciye sunduğu birebir dersler ve etüt faaliyetleri, az öğrenciye sahip sınıflar ile oldukça avantajlı durumdadır. Bunun yanında özel okullar gelişmiş bir danışmanlık ve rehberlik sistemine sahiptir. Ayrıca öğrenci koçluğu ile öğrencinin yeteneklerinin ortaya çıkarılarak öğrencinin kendine uygun bir meslek belirlemesine olanak tanır. Özel okullarda bulunan rehberlik faaliyetleri sayesinde zorlu sınav sürecinde öğrencilerin karşılaşacakları ruhsal sıkıntıların önüne geçilir ve motivasyonun uzun süre devam etmesini sağlar.

    Ülkemizde sınav ve eğitim sistemi sık sık değiştiğinden dolayı yakından takip edilmelidir. Özel okullar sınav ve eğitim sisteminde yapılan değişiklikleri yakından takip ederek yeni sisteme hızlı bir şekilde uyum sağlarlar. Böylece öğrenci herhangi bir sorun ile karşılaşmadan eğitim alarak sınavlara hazırlanabilir ve rakiplerine göre bir adım öne geçer. Batıkent özel okullar ile öğrencilerin diğer birçok yere oranla daha kaliteli eğitim almasını sağlayan bir merkezdir.

    Son yıllarda özel okulda çocuk okuyan öğrenciler için devlet ailelere teşvik vermektedir. Bu sayede ülkemizin birçok yerinde yeni özel okulların açılması imkanı doğmuştur. Batıkent özel okullar bakımıdan oldukça şanslı bir konumdadır. Batıkent’te oldukça çeşitliliğe sahip özel okullar bulmak mümkündür. Böylece Batıkent özel okulları ile öğrencilerin kaliteli bir eğitim almasını sağlayarak daha iyi bir geleceğe kavuşmalarını sağlar.