• odtululerdershanesi@gmail.com

     

    İyi bir geleceğe sahip olmanın yolu iyi bir eğitim almaktan geçer. İyi bir eğitim alabilmek için ise iyi okullarda öğrenim görmek şarttır. Günümüzde aileler bilinçlendiğinden dolayı çocukları için özel eğitim kurumlarını daha çok tercih etmeye başladılar. Ülkemizde özel eğitim kurumları dershaneler, özel okullar, temel liseler ve kolejler olarak faaliyet gösterir. Başta İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirler olmak üzere ülkemizin birçok yerinde çok sayıda özel eğitim kurumu bulunur. Özellikle son yıllarda özel okullar devlet okullarına oranla daha çok tercih edilir. Özel okullar fiziksel imkanları, kaliteli ve uzman eğitmen kadrosu ve çeşitli avantajları sayesinde son yıllarda popülaritesini artırdı. Ankara’da Batıkent özel okul kalitesi ve çeşitliliği açısından önemli bir yerdir. Çok sayıda özel okula ev sahipliği yaptığından dolayı sıkça tercih edilir.

    Özel okullar öğrencilere kaliteli eğitim vermek için ince eleyip sık dokuyarak faaliyet gösterirler. Az kişilik sınıflarda daha kaliteli bir şekilde eğitim verileceğinden dolayı özel okullar sınıfların az öğrenciden oluşması konusunda son derece titizdir. Sınıf mevcudu az öğrenciden oluştuğu takdirde öğretmen, tüm öğrencileri ile daha iyi bir şekilde ilgilenebilir. Ayrıca özel okullar son derece kaliteli psikolojik danışmanlık ve rehberlik birimlerine sahiptir. Özel okullarda psikolojik danışmanlık birimleri ile okul hayatı boyunca öğrencinin psikolojik sorun yaşamadan eğitim alması sağlanır. Özel okullarda bulunan öğrenci koçluğu faaliyetleriyle ise öğrencinin ilgi alanlarını keşfetmesi sağlanır. Ankara Batıkent özel okul alternatifleri sayesinde veliler tarafından en çok tercih edilen yerler arasında bulunmaktadır.

    Ülkemizde çocuklarını temel lise, kolej, özel okul gibi özel eğitim kurumlarına yollayan ailelere teşvik uygulaması kapsamında öğrencinin okul ücretinin bir kısmı devlet tarafından ödenir. Ayrıca özel okullar tarafından düzenlenen bursluluk sınavlarında öğrenciler elde ettikleri başarı ile orantılı şekilde burs kazanabilirler. Devlet teşviği, bursluluk sınavları ve okulların rekabet dolayısıyla yaptıkları indirimler sayesinde özel okul fiyatları eskiye oranla çok daha uygun seviyelere gelmiştir. Bu sayede aileler çocukları için çok daha kolay bir şekilde Ankara Batıkent özel okul alternatiflerinden yararlandırma olanağına kavuşurlar.