• odtululerdershanesi@gmail.com

   

  Öğrenme süreci, kişinin gelişimine göre başlar ve devam eder. Bireylerin sağlıklı, huzurlu ve olumlu alışkanlıklara sahip olabilmesi açısından, okul öncesinden itibaren gelişimi çok önemlidir. Fiziksel ve zihinsel aktivitelerin yanı sıra anasınıfları çocukların duygu ve düşüncelerini ifade edebilmesinde fayda sağlar. Batıkent koleji bu süreçte anasınıfından Anadolu lisesine kadar profesyonel eğitimine devam ederek, öğrencinin gelişimini yakından takip eder. İlkokulda etkinlik ve deneyleri çoğaltarak, çocukların gözlem yeteneğinin gelişmesine önem verir.

  Batıkent koleji kaliteli eğitim vererek, öğrencileri geleceğe hazırlamayı hedef haline getirmiştir. Zamanla değişen eğitim sistemini ve gelişmeleri takip ederek, eğitim anlayışını sürekli günceller. Öğrencilerin sanat ve sosyal alanlarda gelişmesini önemser. Sosyal ve sanatsal alandaki etkinlikleriyle öğrencilerin ders dışında kültürel olarak gelişmesini sağlar.

  Kolejde yabancı dil olarak; İngilizce, İspanyolca, Almanca dersleri verilir. Yabancı dilde amaçlanan eğitim sistemi, yabancı dilin konuşulabilir olmasıdır. Günümüzde de yabancı dilde en önemli ihtiyaç budur. Batıkent koleji yabancı dili devlet okulları gibi gramer olarak değil, öğrencide konuşabileceği derecede yabancı dil bilgisinin olmasına özen gösterir. Öğrencinin derslerdeki başarısı grafiğe çıkarılarak, eksik olduğu derslerde öğrenciye özel ders verilir. Öğrencinin performansını belirlemek ve sınav sistemine uyum sağlayabilmesi açısından deneme sınavları yapılır. Deneme sınavları 5. sınıftan itibaren başlar. Denemeler sıkı bir şekilde takip edilir ve sınav adaptasyonu açısından her hafta deneme sınavı yapılır.

  Kolejde bulunan rehberlik hizmeti, öğrencinin hedefini belirlemesinde ve geleceğe sağlam adımlar atan duyarlı bir birey olmasında öğrenciye gerekli akademik ve psikolojik destek sağlar. Bu rehberlik hizmetlerinin yanında, öğrenci koçluğu da yer alır. Koçlar belirli saatlerde koçluk gruplarıyla toplanarak, öğrencinin gelişimini ve ne konumda olduğunu takip eder. Elde ettiği netice ile öğrencinin gelişiminde neler yapabileceğinin tespitini yapar ve öğrencinin gelişimine katkı sağlar. Aynı zamanda veli öğretmen her zaman etkileşim halindedir. Zaman zaman veli ziyaretleri yapılır.

  Kolejde yemek, servis ve güvenlik hizmetleri bulunur. Batıkent kolejinde eğitmenler eşliğinde kulüp etkinlikleri verilmektedir. Öğrenciler yüzme, satranç, basketbol, futbol, masa tenisi, gitar ve drama gibi etkinlikleri seçebilir. Batıkent koleji akademik eğitiminin yanında, öğrencilerin katıldığı aktivitelerin de çok önem verir ve her birini hayata hazırlar.