• odtululerdershanesi@gmail.com

     

    İyi bir gelecek için iyi bir eğitim almak son derece önemlidir. İyi bir eğitimin olmazsa olmazları arasında düşük sınıf mevcudu ile derslerin yapılarak öğrenci ile daha iyi ilgilenilmesi, öğrencinin eksiklilerinin giderilmesi için birebir çalışma ve etütler gerçekleştirilmesi, rehberlik ve danışmanlık faaliyetleriyle öğrencinin potansiyeli ve yeteneklerinin belirlenmesi yer alır. . Devlet okullarında özellikle göç alan büyükşehirlerde, sınıf mevcutlarının yüksek olması ve okulların fiziksel imkanlarının istenilen seviyede olmaması gibi nedenler hem iyi bir eğitim almanın hem de faydalı bir rehberlik faaliyetinin gerçekleştirilmesini oldukça zor hale getirir. Ankara özel okullar sayısı ve kalitesi itibari ile öğrenci velilerinin şanslı olduğu şehirlerden biridir.
    Özel okullar öğrencinin daha iyi bir eğitim alması için devlet okullarına göre daha iyi imkanlar sunar. Öğrencinin anlamadığı konularda birebir dersler ve etüt faaliyetleri, sınıflarda az öğrenci mevcudu olduğundan öğrenci ile daha fazla ilgilenebilme özel okulların sunduğu en önemli avantajlar arasındadır. Ayrıca özel okullarda gelişmiş danışmanlık ve rehberlik sistemi ile öğrenci koçluğu bulunması öğrencinin yeteneklerini keşfederek daha iyi yapacağı ve mutlu olacağı bir meslek seçmesini sağlar. Ayrıca rehberlik faaliyetleri ile öğrencilerin yoğun çalışma süreçlerinde ortaya çıkabilecek ruhsal sıkıntıların önüne geçildiği gibi öğrencinin motivasyonunu uzun süre korumasını sağlar.
    Ülkemizde sık sık değişen sınav ve eğitim sistemi yakından takip edilmediğinde başarı yakalayabilmek oldukça zordur. Özel okullar yapılan değişiklikleri yakından takip ederler. Bu sayede yeni sisteme hızlı bir şekilde adaptasyon sağlarlar. Bu durum öğrencinin vakit kaybetmeden ve herhangi bir sorun yaşamadan eğitim almasını ve sınavlara hazırlanmasına olanak tanır. Böylece öğrenci rakiplerine oranla avantajlı bir hale gelir. Ankara özel okullar sayesinde öğrencilerin diğer şehirlere göre daha kaliteli eğitim almasını ve rakiplerinden öne geçmesini sağlayan bir şehirdir.
    Devlet son yıllarda özel okulda çocuk okutan ailelere teşvik vermeye başlamıştır. Bu durum ülkemizde başta büyükşehirler olmak üzere bir çok şehirde yeni özel okulların açılmasına sağlamıştır. Ankara özel okullar açısından oldukça şanslı şehilerin başında gelir. Ankara’da çok çeşitli imkanları olan her bütçeye uygun özel okullar bulmak mümkündür. Bu sayede Ankara özel okullarında öğrencilere kaliteli eğitim aldırarak geleceğe çok daha iyi hazırlanmalarını sağlamak mümkündür.