• odtululerdershanesi@gmail.com

   

  İyi bir gelecek için, iyi bir okulun yeri önemlidir. Veliler, yıldan yıla değişen sınav sistemini takip etmek ve sınavda çocuklarının başarılı olması için özel okulu tercih ediyorlar. İyi bir okul, öğrenciye iyi bir meslek kazandırmaktadır. Bu sebepler ile veliler devlet okulu yerine, özel okulu tercih etmektedir. Özel okullar, öğrencinin geleceğine ışık tutacak bir eğitim sistemine sahip olmaktadır. Her geçen gün özel okulların sayısı artmaktadır. Aynı şekilde yurdumuzun başkenti olan Ankara’da da, her geçen yıl özel okul öğrencilerinin sayısı artmaktadır. Ankara özel okul açısından önemli bir yere sahiptir.

  Ankara özel okulu, sınıf mevcudunu az tutarak, öğrencinin derste interaktif olmasını sağlar. Sınıfta öğrenci sayısının az olması sebebiyle, öğretmende öğrenciyle teker teker ilgilenir. Ankara özel okulunun sınıflarının az olması nedeniyle, devlet okullarından çok sayıda öğrenci alır. Öğrencinin dersteki eksikliklerini gidermek için Ankara özel okulu programlarına etüt saatlerini ekler. Etüt saatleri ile dersler tamamlanır ve konuyla ilgili testler çözülür. Öğrencinin başarısı yüzdelik sistemlere dökülür ve eksik konuların tespiti yapılır. Tespit edilen eksiklikler, bir dahaki derste veya etütlerde telafi edilir.

  Ayrıca Ankara özel okulunda bulunan danışmanlık ve rehberlik servisleri ile öğrencinin yeteneklerine uygun mesleği seçmesine yardımcı olunur. Öğrencinin yoğun sınav dönemlerinde Ankara özel okulunun rehberlik servisleri, öğrenciye moral veren etkinlikler ve görüşmeler düzenler.

  Ankara özel okulunun en başta gelen özelliklerinden biri, yabancı dile verdiği önemdir. Yabancı dil dersleri kreşlerden itibaren başlayıp, liseler dahil olmak üzere devam eder. Özellikle lisede İngilizcenin yeri önemlidir. Bunun sebebi, öğrenciler arasından üniversite seçiminde yabancı dil bölümlerini tercih edecek, öğrenciler olmasıdır. Yabancı dil, üniversitelerde zorunlu ders olarak verilmektedir.

  Son model teknoloji ile donatılan Ankara özel okulu, fiyatları ile de dikkat çekmektedir. Ankara özel okulunun indirimlerini yakalamak için, erken kayıt fırsatlarını takip etmek yararlı olmaktadır. Ayrıca öğrenciler devlet teşvikine başvurarak, burs hakkına sahip olabilir. Okulun dönem arası yaptığı bursluluk sınavları ile indirim fırsatları yakalanabilir.