• odtululerdershanesi@gmail.com

    Ankara Özel Liseler

    İyi bir eğitim için iyi bir geleceği de beraberinde getirir. İyi bir şekilde eğitimin olmazsa olmazları arasında sınıf mevcudunun düşük olması, öğrencinin anlamadığı ve eksik olduğu noktalar için birebir etüt ve özel dersler yapılması ile rehberlik ve danışmanlık hizmetleriyle sunulması bulunur. Tüm bu hizmetler birlikte bulunursa öğrenci çok daha kaliteli bir eğitim alabilir. Devlet liselerinde ise genel olarak sınıf mevcutları yüksektir. Bununla birlikte liselerin fiziksel durumları istenilen seviyede olmadığı gibi rehberlik faaliyetleri de kalabalık öğrenci grubu nedeniyle istenildiği gibi yapılamaz. Özel liseler ise tüm bu imkanları bir arada bulundurarak çok daha kaliteli eğitim verirler.

    Özel liseler, öğrencinin anlamadığı konularda birebir dersler ve etüt faaliyetleri yürütür. Ayrıca sınıf mevcutları az olduğundan dolayı her bir öğrenci ile daha fazla ilgilenilebilir. Bununla birlikte özel liselerde gelişmiş danışmanlık ve rehberlik sistemi ile öğrenci koçluğu hizmeti vardır. Rehberlik faaliyetleri ile öğrencilerin yoğun çalışma süreçlerinde ortaya çıkabilecek ruhsal dalgalanmalar ve kaygı bozukluklarının önüne geçilirken öğrenci koçluğu hizmeti ile öğrencinin ilgi alanları belirlenerek hangi alanda daha mutlu ve daha başarılı olacağı tespit edilir.

    Ülkemizde sınav ve eğitim sistemi sık sık değişir. Bu değişiklikler yakından takip edilmezse iyi bir eğitim süreci geçirmek mümkün olmaz. Özel liseler bu alanda sahip oldukları tecrübe sayesinde yapılan değişiklikleri son derece yakından takip ederler. Böylece öğrencinin yeni sisteme hızlı ve kolay bir şekilde adapte olmasını sağlarlar. Böylece öğrenci rakiplerine göre avantajlı bir şekilde eğitimine devam eder.

    Devlet son yıllarda temel lise, kolej ve özel liseler gibi özel eğitim kurumlarında öğrencisi eğitim gören ailelere devlet teşviki vermektedir. Bu teşvik neticesinde özel eğitim kurumunun ücretinin bir kısmı devlet tarafından karşılanır. Bu sayede başta büyükşehirler olmak üzere ülkemizin birçok yerinde yeni özel liseler açılmıştır. Ayrıca özel liseler yaptıkları bursluluk sınavları ile öğrencilerin başarı durumlarına göre yıllık ücrette indirim yaparlar. Bu sayede aileler çocuklarının daha iyi eğitim görebilmesi için çocuklarını çok daha cazip koşullarda özel liselere gönderebilirler.