• odtululerdershanesi@gmail.com

     

    Ülkemizin artan genç nüfusu her yıl merkezi sınavlara giren öğrenci sayısını artırmaktadır. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirler göç aldıklarından dolayı bu şehirlerde çok sayıda öğrenci vardır. Öğrenci sayısındaki bu artış sınavlardaki rekabeti artırdığından aileler çocuklarının daha iyi bir eğitim alması için var güçlerini ortaya koyuyor. Daha iyi eğitim konusunda son yıllarda yaptıkları atılımlarla kolejler oldukça önemli bir yer tutuyor. Kolejlerde, devlet okullarına oranla daha az sınıf mevcudu ile dersler işleniyor ve öğretmenler öğrenciler ile daha yakından ilgileniyor. Bu durum öğrencilerin aldığı eğitim kalitesini yükseltiyor. Ankara kolej olarak çeşitlilik ve kalitenin yüksek olduğu şehirlerin başında geliyor.

    Öğrencilerin daha iyi eğitim alması için onlarla son derece yakından ilgilenen kolejler öğrencinin yeterli olmadığı veya anlamadığı konular için öğrenciye özel ders ve birebir etüt imkanı sunuyor. Böylece öğrenciler konulara çok daha iyi hakim olabiliyor. Bununla beraber öğrenci koçluğu ve danışmanlık hizmeti ile öğrencinin hangi alanlarda yetenekli olduğu kolaylıkla tespit edilir. Bu sayede öğrencinin gelecekte hangi mesleği yaparken daha mutlu ve başarılı olacağı tespit edildiğinden başarılı bir öğrencinin ilgisi olmayan bir alanda mutsuz olmasının da önüne geçilmiş olur. Bununla birlikte özellikle sınava hazırlık seneleri oldukça çok çalışmayı gerektiren yoğun bir süreç olduğundan öğrencilerin hem dersleri iyi öğrenmesi hem de sınava psikolojik olarak iyi hazırlanması gerekir. Kolejlerde bulunan psikolojik danışmanlar, öğrencilerin sınav dönemlerinde meydana gelebilecek ruhsal dalgalanmaların önüne geçer ve öğrencinin daha verimli bir çalışma süresi geçirmesini sağlar.

    Kolejler, ülkemizde sık sık değişen eğitim ve sınav sistemlerini yakından takip eder. Bu sayede öğrencinin hızlı bir şekilde güncel sisteme adapte olmasını sağlayarak öğrencinin zamanının boşa geçmesinin önüne geçer. Ankara kolej olarak çeşitli alternatifler sunduğundan dolayı öğrencilerin kaliteli eğitim alması gayet mümkündür.

    Ülkemizde başta İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Ankara kolej açısından oldukça çeşitliliğe sahip. Örneğin Ankara kolej açısından çok sayıda kaliteli alternatifin yer aldığı bir şehirdir. Son yıllarda devlet tarafından koleje giden öğrencilerin ailelere devlet desteği verildiğinden dolayı çok sayıda yeni kolej açıldı. Her bütçeye uygun ve çeşitli özelliklere sahip kolejler ile öğrencinin daha iyi bir eğitim alarak sınavlara hazırlanması mümkündür.