• info@odtululerokullari.com
  Ankara Dershaneler

  Kızılay - Eryaman
  0312 418 88 58
  0533 647 48 25

   

  Ortadoğu Fen Koleji olarak çıktığımız bu yolda butik dershanecilik ile başladığımız eğitim tecrübemizi kocaman bir okul ile taçlandırdık. Odtülüler Markamız ile Temel Lise eğitim hayatımıza Ortadoğu Fen Koleji ile devam etme kararı aldık.
  Kampüsümüz Kızılay Karanfil Sokakta iki adet binadan oluşmaktadır. Okulumuzda Anaokulu, ilkokul, ortaokul, temel lise, anadolu lisesi olarak 5 ana birimde hizmet vermektedir.
  Kampüsümüzde 4 adet laboratuvar, müzik sınıfı, bilişim sınıfı, oyun alanları, etüt salonları bulunmaktadır.

   

   

   

  TEMEL LİSE

  Ortadoğu Koleji Temel Lisesi Kızılay Karanfil sokakta hizmet vermektedir. Dershanelerin kapanması ile beraberinde getirmiş olduğu temel liseler 4 yıllık eğitim süresi ile öğrencilerin normal düz lisede gördüğü eğitim müfredatın daha genişletilmiş halini görmektedir. Ortadoğu Koleji Temel Lisesi Ankara’nın en seçkin temel lisesi olmayı başarmıştır. Vermiş olduğu eğitimle öğrencilerinin eğitim basamaklarını zorlanmadan çıkmalarını sağlamaktadır.

   

  KOÇLUK KONSEPTİ

  Geleceğin doğru ve kaliteli şekillenmesi için eğitimli fertlere ihtiyacı var… Peki fertlerin bugün neye ihtiyacı var? Elbette doğru, öğrenme odaklı ve sistematik bir çalışma pratiğine! Ortadoğu Fen Koleji; teknolojik etkenler ve dış etkenler sebebi ile konsantrasyon güçlüğü yaşayan talebelerin imdadına yetişiyor. Talebe Koçluk sistemi sayesinde ezberlemeyi değil bilgiyi aşılayarak, çalışma alışkanlıklarına yeni bir boyut getiriyor. Müessese merkezinde gerçekleştirilen programlar ve okul öncesi ders çalışma kamplarında talebeler ders çalışma metotlarının altın sırlarını öğreniyor. Ders çalışma alışkanlığı olmayan talebelere günde 6-7 saat ders çalışma alışkanlığı kazandırılması için profesyonel çalışmalar gerçekleştiriliyor.

  Ortadoğu Fen Koleji, talebe koçluk sisteminde uzman mentörler tarafından uzaktan yönlendirmeyle de hizmet sağlayabiliyor. Böylelikle öğrenciler müessese merkezinde olduğu gibi hanelerindeki çalışma odalarında da öğrenme sürecini ara vermeden devam ettiriyor. Bu programlar yaz döneminde veyahut sene içinde öğrencinin uygun olduğu gün ve saatlerde gerçekleştirilir. Böylelikle öğrencilerin vakit ve çalışma uyumu yaratılarak, motivasyonları üst düzeyde tutulur.Eğitimde mükemmeliyeti asal alan Ortadoğu Fen Koleji; öğrencilere çalışma odası idaresi, düzenli çalışma alışkanlığı ve yalnız çalışmada yüksek performans sağlama gibi yetenekler kazandırır. Bünyesindeki uzman öğretim görevlileri ve idareci kadrosu ile, muvaffakiyet ile ilgili en randımanlı rotayı çizerek öğrencileri başarıya taşır. Elit eğitim anlayışı ve profesyonel ekibi ile ezberden dayalı anlayışın ötesine geçen Ortadoğu Fen Koleji; koçluk sistemi sayesinde sorgulayan, araştıran ve donanım sahibi olan fertlerin yolunu aydınlatır.