• info@odtululerokullari.com
  Ankara Dershaneler

  Kızılay - Eryaman
  0312 418 88 58
  0533 647 48 25

   

  Günümüzde iyi ve prestijli bir meslek sahibi olmanın yolu iyi bir ilköğretim ve lise eğitiminden geçer. Gerek ilköğretim gerekse lise sürecinde alınan iyi eğitim öğrencinin iyi bir üniversite ve iyi bir bölüm kazanmasını sağlar. Bu da kişi açısından iyi bir gelecek anlamına gelir. Çocuklarının iyi bir eğitim almasının önemini bilen aileler özellikle son yıllarda devlet okullarına alternatif eğitim kurumlarına yoğun bir ilgi gösteriyor. Dershaneler, özel okullar, temel liseler ve kolejler velilerin öğrencileri için düşündüğü alternatiflerin başında yer alıyor. Bu eğitim kurumları da hem başarılı öğrencileri bünyesinde barındırmak hem de ailelere ücret konusunda yardımcı olmak amacıyla bursluluk sınavı düzenliyor. Bu sınavlarda başarı gösteren öğrencilere değişik oranlarda burs sağlanarak ailelerin ve öğrencilerin daha uygun bir şekilde hizmet alması sağlanıyor.

  Dershaneler, özel okullar, temel liseler ve kolejler eğitimi daha kaliteli verebilmek adına bazı kriterlere dikkat ediyor. Bu kriterlerin başında eğitim verilen sınıfta az öğrencinin olması geliyor. Sınıfta az öğrenci olduğunda öğretmen tüm öğrencilerine daha fazla zaman ayırabileceğinden dolayı özel eğitim kurumlarında sınıf mevcutları az öğrenciden oluşuyor. Bununla birlikte özel eğitim kurumlarında psikolojik danışmanlık ve öğrenci koçluğu hizmetleri bulunuyor. Psikolojik danışmanlık hizmetlerinde zorlu ve yorucu olan eğitim sürecinde öğrencinin psikolojik anlamda yanında olunurken öğrenci koçluğunda öğrencinin yetenekleri tespit edilerek daha iyi bir geleceğe sahip olması için çalışmalar yürütülür. Bu hizmetleri daha uygun fiyata almak için özel eğitim kurumları bursluluk sınavı düzenleyerek öğrencilere başarıları oranında burs sağlarlar.

  Son yıllarda ülkemizde devlet tarafından özel eğitim kurumlarında eğitim gören öğrencilerin ailelerine teşvik verilmektedir. Bu sayede eğitim kurumu ücretinin bir kısmı devlet tarafından karşılanır. Ayrıca öğrenciler bursluluk sınavı olarak yapılan sınavlarda başarı göstererek ücretin daha da azalması sağlanır. Dolayısıyla gerek devlet teşviği gerekse de bursluluk sınavı uygulaması ile özel eğitim kurumu ücretleri oldukça düşük seviyeye inmekte ve herkes tarafından tercih edilebilir bir hal almaktadır. Günümüzde çok sayıda yeni özel eğitim kurumu açılması da bu durumun en önemli göstergelerinden biridir.